idesse.com.tr Sitesi Telif ve Fikir Hakları

Telif ve Fikir Hakları

Aksi açıkça belirtilmediği müddetçe, idesse.com.tr sitesi, sitedeki tüm görseller, logolar, işaretler, grafikler, metinler, fotoğraflar ve bunlarla sınırlı kalmamak üzere diğer her türlü içerik idesse.com.tr’a aittir ve 5846 No’lu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile koruma altına alınmıştır.

Ticari Markalar ve Bunların Kullanımı

idesse.com.tr logosu, Site’de sunulan hizmetlerin isimleri ya da sloganlar idesse.com.tr’un tescilli marka ve isimleridir ve idesse.com.tr’un yazılı izni olmadan, kısmen ya da tamamen kopyalanamaz, taklit edilmez.

Ayrıca Site’nin tasarımı, sayfa başlıkları, Site’de kullanılan ikonlar da idesse.com.tr’un ticari koruma altındaki görselleridir ve kısmen yada tamamen kopyalanamaz; idesse.com.tr’un yazılı izni olmadan kullanılamazlar.

İdesse Dışındaki Diğer kurum ve kişilere ait Ticari Markalar ve Bunların Kullanımı

idesse.com.tr’de yer alan, İdesse dışındaki kurumlara ait işletme isimleri, varsa logoları, ürün isimleri, hizmetleri vb diğer bilgiler açıkça ilgili Kurumun(lar)a aittir.

idesse.com.tr, bu firmaların isimlerini, varsa logolarını, ürün isimleri ve/ya hizmetlerini sahiplenmemekte, bu firmalar ile organik ya da inorganik bir bağı olduğunu beyan etmemektedir.

idesse.com.tr ziyaretçilerinin ve İdesse müşterilerinin yanlış bir izlenime kapılmaması için idesse.com.tr 3.partilerin isim ya da logolarını kullandığında bu isim ve/ya logoların ilgili 3. Partiye ait olduğunu açıkça belirtmektedir.

Bu türden 3.partilerin isimlerine, logolarına, vb, idesse.com.tr içerisinden referans verilmesi bu 3.Partiler ile bir iş birliği, ortaklık, sponsorluk veya tavsiye anlamına gelmemektedir.

Telif ve Fikri Hakların İhlali

Eğer idesse.com.tr sitesinde yayınlanan her hangi bir içeriğin sizin yada kurumunuzun Telif ya da Fikir Haklarını ihlal ettiğini düşünüyorsanız lütfen bize aşağıdaki detayları içeren bir mesaj gönderiniz.

  • 1. Telif ya da Fikri Haklarınızın ihlal edildiğini düşündüğünüz marka, patent, çalışma, ürün ya da hizmetinizin açık tanımı,
  • 2. idesse.com.tr üzerinde Telif ya da Fikri Haklarınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz içeriğin net açıklaması, tarifi (mümkünse linki)
  • 3. Size en çabuk erişebileceğiniz iletişim bilgileriniz (e-Posta, ofis ve cep telefonu)
  • 4. Bize göndereceğiniz uyarı, Telif sahibi ya da Telif sahibi adına hareket etmeye yetkili birisinin ismi ve imzasını içermelidir.

Telif ya da Fikri Mülkiyet Hakları’nın ihlali ile ilgili yazışmalarınız aşağıdaki adrese tanınmış ve giderleri ödenmiş muteber bir Kurye şirketi aracılığı ile iadeli taahüütlü olarak gönderilmelidir.

İdesse Danışmanlık Yazılım Üretimi San. ve Tic. Ltd. Şti.

Avukat Cem Bilir
İdesse Hukuk Müşaviri
Yıldız Posta Caddesi Akın Sitesi B Blok No: 8/34
Gayrettepe Beşiktaş İstanbul
Tel: 0 212 318 01 51

Belirtilen adrese uygun şekilde yapılan tüm bildirimler incelencek ve iddia sahibine geri dönülecektir.